Вівторок, 16.01.2018, 10:26
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Годинник
Календар
«  Червень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Посилання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Відділ освіти, молоді та спорту Липоводолинської РДА

Головна » 2017 » Червень » 30 » Уміння і бажання вчитись – найважливіша риса сучасного вчителя
12:27
Уміння і бажання вчитись – найважливіша риса сучасного вчителя

   Для сучасного вчителя його професія – це можливість самореалізації, джерело задоволення і визнання. Сьогодення вимагає підготовки нової генерації педагогічних працівників, підвищення професіоналізму вчителя, його національної свідомості, готовності до творчої діяльності.

   Останнім часом велика увага приділяється питанню кваліфікації вчителів та якості викладання шкільних предметів.

   Для багатьох педагогічних працівників підвищення кваліфікації означає: перебувати у курсі сучасних методів, методик і технологій викладання предметів; знайомитись із досвідом вітчизняних та закордонних колег; застосовувати на практиці все найкраще для того, щоб їх уроки були сучасними і відповідали потребам та інтересам учня ХХІ-го сторіччя.

   Професійна підготовка вчителя не закінчується у стінах педагогічного навчального закладу. Вона продовжується протягом усієї професійної діяльності педагога. Крокують в ногу з часом і педагогічні працівники Липоводолинського району.

Відповідно до планів роботи Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти у 2016-2017 навчальному році 96 педагогічних працівників навчально-виховних  закладів району  стали слухачами факультету підвищення кваліфікації. Навчання працівників здійснювалося за різними формами та напрямками. Так,  за очно-дистанційною формою навчання з частковим відривом від педагогічної діяльності підвищили кваліфікацію 59 педагогів. За дистанційною формою – 25, за очною – 6. 16 учителів отримали сертифікати, які дають право викладати дисципліну чи впроваджувати нову технологію навчання.

   98 педагогічних працівників стали учасниками обласних та Всеукраїнських методичних заходів протягом 2016-2017 навчального року.

   Наші педпрацівники не лише навчаються, але і навчають інших. Так, Шеденко Н.В., учитель-методист Берестівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів,  своїм досвідом роботи, інноваційними  методами та формами  ділиться зі своїми колегами усієї України та за її межами. 22 – 23 вересня 2016 року в  комунальному навчальному закладі «Черкаський обласний інститут  післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» на VІІІ Міжнародному Фестивалі педагогічних інновацій Ніна Володимирівна презентувала свою роботу «Учнівські культурологічні Інтернет-ресурси як ІТ-потенціал вивчення української літератури». 8 грудня 2016 року взяла участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Освітні інновації: філософія, психологія, педагогіка» (м. Суми), де виступила з доповіддю «Учнівський проект «Мультфільм» як засіб поширення української культури у світі». 28 лютого 2017 року взяла участь у Всеукраїнській конференції «Особистісно-професійна компетентність педагога: теорія і практика», на яку підготувала виступ «Розвиток соціально-гуманітарної компетентності учня Нової школи через реалізацію творчих проектів «Буктрейлер».

  Також Ніна Володимирівна брала заочно участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Комунікаційні стратегії сучасної школи» (м. Київ) з виступом «Інформаційні технології в навчальному процесі. Створення учнівських мультфільмів». Та заочну участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Науково-практичні засади професійного розвитку фахівця у системі неперервної освіти» (м. Запоріжжя) з темою «Популяризація української культури через реалізацію творчих проектів із використанням ІКТ».

   16 лютого 2017 року виступила на Всеукраїнському круглому столі «Формування патріота в вимірі революції гідності та пріоритетів «Нової школи» з темою «Роль національно-патріотичного виховання у формуванні громадянської самоідентифікації учня «Нової школи» у м. Суми.

   З 26 по 28 квітня 2017 року в місті Дрогобич Львівської області на базі Дрогобицького державного педагогічного університету на Всеукраїнському українознавчому фестивалі педагогічних ідей «Сонячні пелюстки» Шеденко Н.В. провела майстер-клас «Гра «Соняшник» як засіб активізації пізнавальної діяльності учнів».

   Виступила на  вебінарі, який проводив Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти з темою «ІТ-потенціал створення учнівських культурологічних веб-ресурсів».

   Наші чотири вчителі району (Вовк Л.С., Кулик Н.Л., Тимошенко С.О., Сірик О.І.) є членами обласних творчих груп вчителів різних предметів, які працюють над розробленням рекомендацій на основі вивчення досягнень науки. Шукають ефективні шляхи впровадження їх у практику, застосування результатів наукових досліджень, створення передового досвіду.

   З метою надання кваліфікаційної допомоги педагогічним працівникам як у питаннях теорії, так і в практичній діяльності, підвищення їх наукового рівня, збагачення новими, прогресивними і досконалими методами і засобами навчання з січня по травень 2017 року на базі навчально-виховних закладів району проводилися методичні порадники фахівцями Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та методистами районного методичного кабінету.

   Сучасний учитель - це творча особистість. Він повинен бути активним, комунікабельним, динамічним, працездатним, вольовим, впевненим у собі, толерантним, висококомпетентним.

   Тож, шановні вчителі, крокуймо в ногу з часом, будьмо професійно компетентними, бо саме від нас залежить майбутнє наших дітей, майбутнє держави.

Переглядів: 130 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]